Приведени две лица, затекнати при кражба

Полициски службеници од СВР Куманово вчера на булеварот „Трета македонска ударна бригада“ лишиле од слобода две лица на возраст од 40 години. Тие биле затекнати при обид да  одземат предмети од објект во изградба. Двајцата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава, информира СВР Куманово.

Коментари

коментар(и)