Приведено лице на Табановце барано за „разбојништво“

-Ноќеска во 02.15 часот на граничен премин Табановце, полициски службеници лишиле од слобода 27 -годишен жител на Македонска Каменица затоа што при извршени проверки било констатирано дека евидира во „Стоп листа“ по барање од Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение за потраги поради постоење основано сомнение дека е извршител на кривично дело „разбојништво“, соопшти МВР.

Коментари

коментар(и)