Приведено лице од Опае, пронајден пиштол

Полициски службеници го лишиле од слобода В.И. (34 години) од село Опае, општина Липково, затоа што кај него бил пронајден пиштол „Црвена Застава“, со една празна рамка. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коментари

коментар(и)