Приведен Албанец, пријавил туѓа патна исправа

Дваесет и петгодишно лице од Албанија било приведено, бидејќи на граничниот премин Табановце, поради постоење основи на сомнение дека се послужил со туѓа патна исправа. При извршен преглед кај него била пронајдена албанска патна исправа со неговиот вистински идентитет, информира полицијата. Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Коментари

коментар(и)