Приведен државјанин на БиХ по потерница од Интерпол

Државјанин на Босна и Херцеговина вчера бил приведен на Табановце, откако по него била распишана потерница од Интерпол.

–Синоќа во 22.40 часот на Граничниот премин Табановце, при извршена контрола и проверка било утврдено дека 30 годишен државјанин на Босна и Херцеговина бил баран од Интерпол, информираат од МВР.Тој бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Коментари

коментар(и)