Приведен жител на Черкезе поради закана

Полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Љ.Е. (30 години) од село Черкези, кумановско откако вчера околу 16.30 часот на булевар „Трета македонска ударна бригада“ му се заканувал на Д.В.(40 години) и неговото семејство. По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Коментари

коментар(и)