Приведен кумановец за издржување на казна од 12 години

Полициски службеници од СВР Куманово, по добиена судска наредба од Основен суд Куманово, го лишиле од слобода Р.Р.(44 години) од Куманово, информира полицијата.

Тој се барал за издржување на затворска казна во времетраење од 12 години. Лицето е приведено и ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Коментари

коментар(и)