Приведен кумановец за поседување марихуана

Дваесет и едногодишен кумановец вчера бил приведен пред угостителски објект во Скопје поради поседување марихуана. Момчето било лишено од слобода на подрачјето на Аеродром од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти  МВР.

Коментари

коментар(и)