Приведен кумановец при извршување кражба во двор од семеен дом на 84-годишен жител на Куманово

20 -годишен кумановец вчера бил приведен откако е затекнат при извршување кражба во двор на семејниот дом на 84-годишен жител на Куманово во месноста „Стари лозја“.  Одземените предмети, како што информираат надлежните биле вратени на сопственикот, а лицето било задржано во полициска станица. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштија од СВР Куманово.

Коментари

коментар(и)