Приведен 21 -годишен кумановец

-Денеска, во 12.30 часот на бул. „Киро Глигоров“ во Скопје од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба е лишен од слобода  21 -годишен кумановец по претходно издадена судска наредба од Основен суд Куманово, а бил баран за издржување казна затвор во затвор Куманово. Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа, известува МВР.

Коментари

коментар(и)