Санкционирани 202 возачи во земјава

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден спроведе засилена акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 202 возачи.

Од нив пет возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Притоа, 118 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 84 надвор од населено место.

Коментари

коментар(и)