Спасовски се ревакцинираше во Куманово

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, утрово на вакциналниот пункт во Куманово ја прими втората доза од вакцината Синофарм.

Ве повикувам да го сторите истото, сите вакцини се безбедни и се единствениот начин да ставиме крај на пандемијата со Ковид-19, напиша Спасовски на Фејсбук.

Коментари

коментар(и)