Таксист со пиштол му се заканувал на својот колега

Во Секторот за внатрешни работи Куманово, вчера И.М.(21 година) од  Куманово пријавил  дека околу 20  часот додека бил паркиран со такси возило на улица во центарот на градот бил физички нападнат од свој колега.

Имено според него колегата во еден момент извадил пиштол и му се заканувал. Се работи на целосно расчистување на случајот, информира полицијата

Коментари

коментар(и)