Украден алкохол од товарен воз

Во Секторот за внатрешни работи Куманово било пријавено дека на граничниот железнички премин Табановце била извршена кражба на меѓународен товарен воз во 03 и 20 часот наутро, при што биле одземени алкохолни пијалоци.

Екипа на СВР Куманово извршила увид на местото и се  преземаат мерки за  расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)