Физички нападнати две лица

Полициски службеници од СВР Куманово лишиле од слобода три лица од Куманово. Тие се сомничат дека во угостителски објект на улица „Партизанска“ во Куманово физички нападнале две лица од Куманово и оштетиле дел од инвентарот. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следуваат соодветни пријави.

Коментари

коментар(и)