Четири лица новозаболени од ковид 19

Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани се 37 нови случаи на КОВИД-19. Од нив  Скопје – 15, Тетово – 8, Куманово – 4, Гостивар – 3, Кичево – 2, Битола, Струмица, Кочани Радовиш и Дебар – по 1.

Регистрирани сe 23 оздравени пациенти.

Не се пријавени починати лица.

Бројот на активни случаи изнесува 627.

Коментари

коментар(и)