124 казни за неносење маска вчера во Куманово

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (21.02/22.02.2021), по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Куманово 162 лица не ја почитувалe.

Од вкупниот број изаддени прекршочни налози, најголем дел биле во Куманово 124, во Крива Паланка 26 и во Кратово 12.

За истите, како што информираат од СВР Куманово, ќе следуваат соодветни мерки.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)