17 новозаболени од коронавирусот во Куманово

Регистрирани се 340 нови случаи на КОВИД-19, од кои 17 се новозаболени од Куманово во изминатото деноноќие, соопштија надлежните.

Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се 2 починати лица, а

согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, дополнително се пријавени 9 починати лица, од нив еден жител на Куманово.

Бројот на активни случаи во земјава изнесува 2.248, а во Куманово 106.

Коментари

коментар(и)