27-годишен кумановец физички нападнал сопруга

Дваесет и седумгодишно лице е приведено во кумановската полиција, бидејќи претходно физички ја нападнало својата сопруга и нејзината пријателка, информира СВР Куманово.

Лицето М.М (27 години) било приведено синоќа во 23.30 часот.

По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.

Коментари

коментар(и)