44-годишен кумановец приведен, физички ја нападнал сопругата

Четириесет и четиригодишен кумановец притворен бидејќи ја нападнал својата жена, информира полицијата.

Вчера околу 20 часот, полициски службеници од СВР Куманво го лишиле од слобода С.В.(44 години) затоа што  во семејниот дом физички ја нападнал својата 37-годишна сопруга. По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава-информира СВР Куманово.

Коментари

коментар(и)