ВИДЕО: За неполни три месеци казнети над 3.000 возачи во кумановско, полицијата на терен

За неополни три месеци на подрачјето на Куманово изречени над 3.000 казни за возење со брзина поголема од пропишаната. Санкционирани и над 300 лица кои управувале возило под дејство на алкохол.

Коментари

коментар(и)