ВИДЕО: Од почетокот на годината евидентирани над 200 кражби на подрачјето на СВР Куманово

Зголемен број кражби регистрира кумановската полиција. Од почетокот на годината евидентирани се над 200 кражби. Ограбени се куќи, станови, викендици, деловни и верски објекти. Полицијата со апел до граѓаните да внимаваат на својот имот и веднаш да ги известат доколку забележат нешто сомнително.

Коментари

коментар(и)