ВИДЕО: Концерт на Младински оркестар при Центарот за култура

Младинскиот оркестар вчеравечер одржа концерт во малата сала на Центарот за култура „Трајко Прокопиев“.

Пред публиката во преполната сала беа изведени популарни мелодии од врвни музички имиња од Македонија и од поранешните ју-простори. Младинскиот оркестар досега има настапувано на повеќе манифестации во државата и во странство.

Коментари

коментар(и)