Дамјановски во посета на Сингелиќ

Градоначалникот Зоран Дамјановски денеска ги посети поплавените жители во населба „Сингелиќ“. При посетата тој достави механизација составена од еден скип, багер, два камиони, пумпа за фекалии и вода, нисковлекачка приколка и возило за превоз на работници.

Утре ќе се донираат средства за дезинфекција. Градоначалникот  оствари средба и со неговиот колега, Коце Трајановски со кој извршија консултации во кој дел треба да се интервенира.

slika 1

slika 2

slika 3

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)