Еден новозаболен од Ковид 19 од Куманово

Во последните 24 часа направени се 1.245 тестирања, а регистрирани се 118 нови случаи на КОВИД-19, информира Министерството за здравство.
Од нив:
• Скопје – 93
• Кавадарци – 11
• Битола – 5
• Прилеп и Струга – по 2
• Куманово, Велес, Крива Паланка, Кратово и Богданци – по 1
Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 18 починати лица, а евидентирани сe 396 оздравени пациенти.
Досега во земјата се направени вкупно 1.468.996 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 215.125, бројот на оздравени пациенти е 199.460, на починати е 7.569, а бројот на активни случаи изнесува 8.096

Коментари

коментар(и)