Жител на Косово приведен на Табановце

На граничниот премин Табановце,  вчера на влез во земјава, при извршена проверка на Л.А.(34 години) од Косово, било констатирано дека согласно оперативната евиденција за него е распишана потерница. Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Коментари

коментар(и)