Изминативе 24 часа нема новозаболен од Ковид 19 од Куманово

Во последните 24 часа се направени 2.723 тестирање, а регистрирани се 11 нови случаи на КОВИД-19:
• Скопје – 5
• Тетово – 3
• Битола
• Берово и Пехчево – по 1.
Пријавено е 1 починато лице од Македонски Брод (43г).
Регистрирани се 4 оздравени пациент од:
• Скопје и Битола – по 2 .
Досега во земјата се направени вкупно 884.593 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.700, бројката на оздравени пациенти е 150.067, на починати е 5.486, а бројот на активни случаи изнесува 147

Коментари

коментар(и)