Кратовчани нападнале обезбедување на казино

Утринава во 05 часо на улицата „Доне Божинов“, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Куманово ги лишиле од слобода И.Д.(42 години) и А.К.(26 години), двајцата од Кратово, затоа што пред казино физички ги нападнале Н.Д.(28 години) од Куманово, вработен во казино како обезбедување и С.С.(50 години) од Куманово. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава.

Коментари

коментар(и)