Кумановец оштетувал паркирано возило

Полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Д.А.(25 години) од Куманово. Тој бил затекнат на булеварот „ Трета македонска ударна бригада“ како врши оштетување на паркирано патничко моторно возило. По целосно документирање на случајот против Д.А. ќе следува соодветна пријава, информира полицијата.

Коментари

коментар(и)