Кумановец физички нападнал татко

Полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Д.М. (22 години) од Куманово затоа што на улицата „402“ во Куманово физички го нападнал неговиот татко. Д.М. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава, информира полицијата.

Коментари

коментар(и)