Кумановци приведени, физички се пресметувале

Полициски службеници привеле четворица кумановци затоа што околу 18.35 часот на улица „Средорек“  во Куманово бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка.  По документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Коментари

коментар(и)