Нафтените деривати од полноќ со нови цени

Од полноќ нафтените деривати ќе се продаваат по нови малопродажни цени, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се намалуваат за 0,50 денар/литар.

Со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 67,00 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 69,00 ден/лит, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), изнесува 57,50 ден/лит.

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), не се менува и ќе изнесува 58,00 ден/лит.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се намалува за 0,513 ден/кг и со тоа малопродажната цена на Мазутот М-1 НС изнесува 34,266 ден/кг.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)