На Табановце приведени тинејџери од Косово

На 24.04.2021 во 15.45 часот на Граничен премин „Табановце“, полициски службеници ги лишиле од слобода Р.И.(18) и С.Д.(17) од Косово, затоа што при излез од Република Северна Македонија на увид приложиле туѓи патни исправи, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Лицата биле предадени на полициски службеници од СВР Куманово за натамошна постапка.

Коментари

коментар(и)