Нема нови мерки, останува полицискиот час од 22 часот (ВИДЕО)

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција соопшти дека комисијата за заразни болести ја следи ситуацијата со пандемијата во нашата држава.

Анализата на бројките од денес до понеделник ќе даде слика за тоа што ќе се случува наредниот период и врз основа на тоа на следниот состанок Комисјиата ќе одлучи што понатаму и дали ќе има нови рестриктивни мерки.

Во продолжение да ја слушнеме изјавата на министерот Филипче

 

Коментари

коментар(и)