Ограбена црква во село Габреш

СВР Куманово информира дека вчера изутрина во 07.20 часот во полицијата било пријавено дека со употреба на сила било влезено во црква во с. Габреш, Општина Куманово и биле одземени пари.

Екипа од СВР Куманово извршила увид на местото и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)