Пешак прегазен пред училиште во Тромеѓа

Во кумановската полиција вчера било пријавено и дека во село Тромеѓа, пред основното училиште „Христијан Карпош“ се случила сообраќајна незгода, во која патничко моторно возило „Нисан“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Г.Б.(52 години)  удрило  во  пешак В.Д.(73 години), при што пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општа болница Куманово.

Од екипа на СВР Куманово бил извршен увид на местото на незгодата.

Коментари

коментар(и)