Поскапува бензинот БС-95, поевтинува Екстра лесното масло

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 поскапува за половина денар, а за толку поевтинува Екстра лесното масло за домаќинствата од ноќеска на полноќ, одлучи Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 85 денари, а на Екстра лесното масло за домаќинство на 72,5 денари. Поскапува и Мазутот за 0,330 денари и новата цена ќе изнесува 41,409 денари за килограм.

Не се менуваат цените на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ  и литар и натаму ќе се продава за 87 денари, односно 74 денари.

Коментари

коментар(и)