Приведена кумановка, полицијата открила дрога

Триесет и седумгодишна кумановка била приведена откако полицијата дома и пронашла прашкаста материја, информира СВР Куманово.

Имено, при претрес во нејзиниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени повеќе пакувања со кафеава прашкаста материја и едно пакување со бела прашкаста материја.

Таа била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коментари

коментар(и)