Приведен кумановец, пронајдена марихуана

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Куманово го лишиле од слобода дваесет и осумгодишниот И.Д  затоа што кај него била пронајдена марихуана, информира полицијата.   По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коментари

коментар(и)