Три лица не ја почитувале забраната за движење

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (05.04/06.04.2021), по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Куманово 125 лица не ја почитувалe, информираат од кумановската полиција.

Од вкупно издадените прекршочни налози, најмногу се во Куманово 81, во Крива Паланка 34 и во Кратово 10.

За истите, како што појаснуваат од полицијата, ќе следуваат соодветни мерки.

Во истиот период 3 (три) лица не ја почитувале забраната за движење.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)