(ФОТО) Нашиот кумановец, Столе Димитриевски во идеалниот тим на второто коло на ЕП

Македонскиот голман, кумановецот Столе Димитриевски доби место во идеалниот тим на второто коло на 16. Европско првенство.

Димитриевски го заработи местото до Кристијано Роналдо, Гарет Бејл и многу други истакнати фудбалери.

Чуварот на мрежата на Македонија имаше одличен настап во поразот од Украина од 2-1, во кој имаше неколку феноменални интервенции меѓу кои и одбранетиот пенал на Руслан Малиновски.

Коментари

коментар(и)