Шест лица на подрачјето на СВР Куманово се казнети заради маска

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР, на ниво на Секторот за внатрешни работи Куманово  6 лица ( по тројца од Кратово и Крива Паланка) , не ја почитувалe Уредбата за задолжително носење заштита на лицето.

За сите шестмина ќе следуваат соодветни мерки, информира Секторот за внатрешни работи Куманово.

Коментари

коментар(и)