16 нови случаи на ковид 19 во Куманово

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа регистрирани се 319 нови случаи на КОВИД-19:  од кои 16 се во Куманово.

Бројот на активни случаи на ниво на земјава изнесува 1.984.

Коментари

коментар(и)