46 кумановци вчера казнети за неносење маска

Четириесет и шест лица во Куманово вчера биле казнети поради непочитување на законската обврска за задолжително носење заштитна маска на лицето, информираа надлежните од полицијата.

Од вкупниот број издадени прекршочни налози, најмногу се во Куманово 46, во Крива Паланка се 19 и во Кратово 13.

За истите, како што појаснуваат од СВР Куманово, ќе следуваат соодветни мерки.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)