6 мигранти од Пакистан приведени во Куманово

Според Билтенот за дневни настани на МВР, на 03.02.2021 во 18:30 часот во село Ваксинце по претходно добиени оперативни сознанија од страна на Одделот за криминалистичка полиција Куманово биле приведени шест мигранти од Пакистан.

При извршената контрола кај лицето М.Р.(33) од Пакистан бил пронајден еден пиштол со неколку куршуми.

Сите лица се приведени за понатамошна постапка.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)