65 санкции за брзо возење на автопатот Гевгелија – Куманово

Во текот на вчерашниот ден мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената на автопатот Гевгелија – Куманово. Во продолжени проследете го извештајот од надлежните.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)