85-годишна кумановка со нож го нападнала нејзиниот син

Кумановец се здобил со повреди откако неговата 85-годишна мајка го нападнала со нож, но и самата кога била хоспотализирана ѝ биле констатирани тешки телесни повреди.

– На 05.04.2021 во 16.52 часот во СВР Куманово, Н.С.(61) од Куманово пријавил дека во неговата семејна куќа на улица „Белановска“ со остар предмет бил нападнат од неговата мајка В.С.(85), информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Во Општа болница Куманово кај пријавителот Н.С. била констатирана телесна повреда, додека кај В.С. биле констатирани тешки телесни повреди.

СВР Куманово презема мерки за расчистување на случајот.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)