Во Куманово откажани сите планирани манифестации

Во Општина Куманово денеска се откажани сите планирани манифестации по повод празникот Свети Трифун.

Имено во средното училиште „Киро Бурназ“ требаше да се одржат активности, но поради ден на жалост тие се одложени.

Откажани се и театарските претстави во Театар Куманово, како и настаните во Центарот за култура.

Кумановци сочувствуваат со семејствата на загинатите во тешката сообраќајна незгода.  

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)