Во Куманово приведен крадец од Штип

Полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.М.(45 години) од Штип. Тој се сомничи дека со употреба на сила влегол во продажен објект на улица „Иво Лола Рибар“ и одзел пари и клучеви од патничко возило „пежо“ сопственост на Б.С., по што го одзел и возилото, со кое удрил во надгробна плоча на Градските гробишта во Куманово. С.М. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава, информира полицијата.

 

Коментари

коментар(и)