Во маркет платиле со фалсификувани 100 евра

Вработена во маркет на улица „11-ти Октомври“ во Куманово денеска во полицијата пријавила дека вчера околу 13.30 часот три лица платиле за производи со фалсификувана банкнота од 100 евра.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира полицијата.

Коментари

коментар(и)